22 квіт. 2019
Науково-практична конференція

19 квітня 2019 року Університету державної фіскальної служби України відкрив свої двері для науково-практичної конференції  на тему: «Національно-патріотичне виховання учнівської і студентської молоді засобами козацької педагогіки та хортингу». Організаторами конференції були: Міністерство освіти і науки України, Український державний центр національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді, НДІ козацтва Інституту історії України НАН України, МГО «Українське козацтво».

Учні закладів освіти м. Ірпеня стали активними учасниками заходу. Конференція розпочалася привітанням від дитячої студії народного танцю «Galaxy dance» (керівник Гончар Н.В.)  хореографічною композицією «Святкова привітальна». Після пленарного засідання розпочалася робота у трьох наукових секціях.

На секції «Героїко-патріотичне та ідейно-духовне виховання молоді на козацько-лицарських традиціях українського народу» виступив Рій «Гайдамаки», учні ЗОШ №5, переможці міської етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») (керівник Глиб С.О.), та вихованці гуртка ЦТДЮ «Ратібор» (керівник Забавський В.С.).

На секції «Виховання учнівської молоді на козацько-лицарських традиціях українського народу» презентувала роботу закладів освіти Чайка Наталія, голова ради лідерів учнівського самоврядування на тему: «Дитячий волонтерський рух в Ірпені» (керівник Панасюк Т.В).

Секція «Український патріотизм як найпотужніший чинник єдності та консолідації нашого суспільства» найбільше зацікавила учнів:  виступили Бондарчук Дар’я, Кубіцька Наталія учні Ірпінської ЗОШ№3 тема виступів - «Господарське життя Війська Запорізького»( керівник Пальнікова Н.Л.), «Нащадки козацької слави «Козацький гарт»( керівник Цвіцінський Ю.Я.), Соляр Яна, Писаренко Яна, учні Ірпінської ЗОШ№18 тема виступів - «Героїко-патріотичне та ідейно-духовне виховання молоді на козацько-лицарських традиціях українського народу» та  «Козацька доба в історії України та Європи» ( керівник Шульга А.А.). Участь школярів у науково-практичних конференціях дозволяє випробовувати себе у ролі науковців, представляти свої дослідження широкому загалу учасників.

Підсумовуючи роботу конференції можна сказати словами Святослава Вакарчука: «Не дивіться на Україну, як на землю своїх батьків. Дивіться на неї, як на землю своїх дітей. І тоді прийдуть зміни…»

Світлина від Управління освіти і науки Ірпінської міської ради.