100-ліття від початку Української революції

20 груд. 2017
Освіта

У 2017 році виповнюється 100-ліття від початку Української революції 1917–1921 років – одного із найважливіших і найскладніших періодів в історії Українського народу ХХ століття. Ця доба була вершиною національно-визвольної боротьби, відродження української нації. З метою вшанування традицій боротьби за незалежність і соборність України та військової звитяги захисників рідної землі, творців національної державності Президентом України 22 січня 2016 року підписано Указ № 17 “Про заходи з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917–1921 років”, яким 2017-й проголошено Роком Української революції.
Відповідно до навчальної програми з Історії України 20 грудня 2017 року учні  10-П класу Ірпінської СЗОШ I –III ст. з поглибленим вивченням економіки та права №2  разом з учителем історії  Ковтун Оленою Анатоліївною провели  підсумкове  практичне  заняття до теми "БОРОТЬБА ЗА УКРАЇНСЬКУ ДЕРЖАВНІСТЬ (квітень 1918 — 1921 р.)" - "Здобутки і прорахунки УЦР у державотворчому процесі. Урок пройшов безпосередньо в приміщенні  Будинку Уряду ( Кабінет Міністрів України, м. Київ) з використанням матеріалів  Музею історії урядів України та у Музею Української революції 1917—1921 років (музей у Києві, що розповідає про події Української революції 1917—1921 років).
Учні ознайомилися з діяльність урядів, що діяли на території сучасної України від 1917 року до наших днів. Переглянули архівні матеріали,пов'язані з діяльністю колишніх керівників урядів,зокрема копії документів, нагороди,фотознімки.
Побували у залі де відтворений інтер’єр робочого кабінету Голови Ради Міністрів УРСР – з меблями, годинником,телефонними апаратами, сейфом, лампою, які залишилися з тих часів. Особливе захоплення у дітей викликало відвідування «секретки» - кімната спец зв’язку, забезпечення режиму таємниці, діловодства голів уряду Радянської України.
Наостанок учні переглянули фільм змонтований з архівних  відеодокументів про діяльність урядів України.

Після проведеного  заняття учні проведуть представлення творчих проектів з теми.