«Український сувенір»

9 жовт. 2019

З метою виховання національного світогляду учнівської молоді через пізнання народного мистецтва; залучення молодого покоління до джерел і процесу творення українського народного мистецтва; сприяння налагодженню духовного контакту дитини та батьків через залучення їх до спільної творчості на традиційному ґрунті; популяризація дитячої художньої творчості через засоби масової інформації 9 жовтня 2019 року проведено міський етап Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір». В конкурсі приймали участь учні трьох вікових категорій, а саме:
- I вікова категорія-діти 6-11 років; - II вікова категорія – підлітки 12-16 років; - III вікова категорія – учасники від 17 років (дорослі). Конкурсні роботи поділялися за напрямами:
• зразки традиційних іграшок (ляльки, фігурки людей, тварин, птахів (так звані образотворчі іграшки), дзиґи, кулі, коні-качалки, калатала, тарахкала, деркачі, брязкальця, фуркала, вітрячки (так звані технічні, техніко-механічні іграшки) меблі, посуд;
• копії стародавніх іграшок, збережених в родинах протягом декількох поколінь;
• предмети вжитку, що можуть бути зразками традиційної української сувенірної продукції;
• сучасні дизайнерські вироби, що відповідають поняттю “сувенір” і виготовлені з використанням народних традицій та символіки декоративно-прикладного мистецтва, елементів різьблення, вишивки, декоративного розпису, плетення, ткацтва тощо;
• сучасні саморобні іграшки, сувеніри, предмети вжитку, виготовлені спільно з батьками та родичами за давніми родинними традиціями (з приміткою “Скарбничка родинної творчості”) .
Роботи переможців міського етапу відправлені для участі в обласному конкурсі. Бажаємо перемоги!!!

Світлина від Управління освіти і науки Ірпінської міської ради.