Відбулася нарада для асистентів вчителя інклюзивних класів

11 жовт. 2017
11 жовтня 2017 року в кабінеті ПМПК відбулася нарада

11 жовтня 2017 року в кабінеті ПМПК відбулася нарада для асистентів вчителя інклюзивних класів та педагогів, які проводять корекційно- розвиткові заняття.

Тимошенко – Ушакова Діна Борисівна, завідувач Ірпінської міської психолого-медико-педагогічної консультації, ще раз ознайомила учасників наради з навчальними планами та організацією навчально-реабілітаційного процесу для учнів з особливими освітніми потребами загальноосвітніх навчальних закладів у 2017-2018 навчальному році, а також надала методичні рекомендації щодо реалізації індивідуального навчального плану учня з особливими освітніми потребами в інклюзивному класі та ведення основної документації асистента вчителя.

Діна Борисівна наголосила, що корекційно-розвивальна робота - вагома складова інклюзивного навчання. Корекційно-розвивальну роботу в умовах інклюзивного навчання здійснюють спеціальні фахівці: корекційний педагог, логопед, спеціальний психолог, соціальний працівник. Однак, не стоять осторонь корекційної допомоги й інші учасники мультидисциплінарної команди, а саме: вчителі, асистенти вчителів, музичні керівники, батьки. Корекційно-розвивальна складова у навчальному процесі повинна мати випереджаючий характер, не тільки вправляти й удосконалювати те, що досягла дитина, а й активно формувати те, що повинно розвинутись у найближчій перспективі.

На нараді було також обговорено сучасні підходи до організації та проведення корекційно-розвиткових занять та звернуто увагу на проблеми, що виникають під час роботи. Учасники наради виробили стратегію та тактику роботи на особистісний розвиток дітей з особливими освітніми потребами.