НАУКОВО-ПРАКТИЧНА СПІВПРАЦЯ ЗІ ШКОЛОЮ ЛІНГВІСТИКИ ТА ДУХОВНОСТІ В МІСТІ ІРПІНЬ

21 лист. 2019

Нещодавно з офіційним візитом до Ірпінської спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №12 з вивченням іноземних мов (школа лінгвістики) імені Заріфи Алієвої Ірпінської міської ради Київської області приїхали наукові співробітники Інституту: Галина Сотська – доктор педагогічних наук, професор, заступник директора з науково-експериментальної роботи; Олена Аніщенко – доктор педагогічних наук, професор, завідувач відділу андрагогіки; Кирил Котун – кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник відділу зарубіжних систем педагогічної освіти і освіти дорослих, з метою започаткування спільної діяльності між Школою та Інститутом.

Ірпінська спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №12 з вивченням іноземних мов (школа лінгвістики) імені Заріфи Алієвої - це базовий освітній заклад Всеукраїнського експерименту, який реалізує основі ідеї наукового дослідження «Теоретико-методологічні засади моделювання розвитку авторських шкіл» (Наказ Міністерства освіти і науки України №79 від 19.01.2017 р). Школа є учасником експерименту з апробації нового Державного стандарту початкової загальної освіти всеукраїнського рівня (Нова українська школа). Упродовж 25 років директором школи є Антоненко Валентина Сергіївна (заслужений працівник освіти України, Почесний громадянин м. Ірпінь), яка є головним генератором ідеї створення Авторської школи лінгвістики і духовності, що реалізується з 2001 року.

На зустрічі із делегатами Інституту були присутні:
 Керівництво школи на чолі з директором Валентиною Антоненко.
 Перший заступник Ірпінського міського голови Олександр Маркушин.
 Заступник Ірпінського міського голови Юлія Устич.
 Начальник Управління освіти і науки Ірпінської міської ради Олег Білорус.

Також співробітники Інституту взяли участь у загальних зборах директорів Ірпінських шкіл, що проходили на базі школи. На зборах відбулося офіційне вручення представником від Інституту професором Галиною Сотською посібника «Авторська школа лінгвістики і духовності» (автор В.Антоненко) директору школи Валентині Антоненко. У посібнику розкрито теоретико-методологічні, організаційно-педагогічні засади роботи Ірпінської спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №12 з вивченням іноземних мов (школи лінгвістики) імені Заріфи Алієвої Ірпінської міської ради Київської області та представлено програму розвитку Авторської школи лінгвістики і духовності. Посібник створений у співпраці з Інститутом педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України.

Надзвичайно цікавим був візит до експериментальних початкових класів, що навчаються за концепцією «Нова Українська Школа» (3-Г та 3-Е класи), а також до початкових класів, що навчаються за науково-педагогічним проєктом «Інтелект України» (1-Б та 3-В класи). Інформативною та корисною була екскурсія до шкільного музею імені Заріфи Алієвої.

За результатами візиту започатковано офіційну співпрацю між Школою та Інститутом, а також утверджено створення Інноваційної науково-практичної лабораторії на базі школи, яка покликана впроваджувати досвід науково-практичних напрацювань Інституту відповідно потреб школи та комплексну співпрацю у трьох важливих напрямах: учні-вчителі-батьки.