Семінар-практикум «Навчання та виховання дітей з особливими освітніми потребами»

18 вер. 2019

18 вересня 2019 року у Ірпінській загальноосвітній школа І-ІІІ ступенів №17 Ірпінської міської ради Київської області відбувся семінар-практикум «Навчання та виховання дітей з особливими освітніми потребами». Спікерами семінару були директор Інклюзивно-ресурсного центру, Діна Тимошенко-Ушакова, та корекційний педагог, Ірина Тимошенко. Інклюзивне навчання – це комплексний процес забезпечення рівного доступу до якісної освіти дітям з особливими освітніми потребами шляхом організації їх навчання. Кожна дитина з особливими освітніми потребами має право на повноцінне життя, освіту, якість якої не різниться з якістю освіти решти дітей. Саме педагоги повинні стати для батьків партнерами, простягнути дітям руку дружби, продемонструвати бажання розділити з ними тривоги і проблеми, створити умови для повноцінного навчання та соціалізації. Метою заходу стало обговорення актуальних проблем і стратегічних підходів щодо забезпечення права на освіту дітей з особливими освітніми потребами; роль команди супроводу в умовах інклюзії. До участі в ньому було запрошено асистентів вчителів та вчителів інклюзивних класів, психолога, корекційного педагога. Під час роботи семінару-практикуму було проведено обговорення за наступними темами: особливості створення інклюзивного середовища; командний підхід в інклюзивному середовищі, як підтримувати позитивну мотивацію та коригувати проблемну поведінку. Учасники семінару обмінялися думками щодо перспектив розвитку інклюзивної освіти в навчальному закладі.

Світлина від Управління освіти і науки Ірпінської міської ради.