Освіта без кордонів

4 бер. 2019
м.Рига

01-03 березня 2019 року начальник управління освіти і науки Ірпінської міської ради Білорус Олег Анатолійович та директор Ірпінської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 3 Федоров Станіслав Ігорович перебували з дружнім візитом в м. Рига Латвійської республіки на запрошення Ризької української середньої школи.
Поїздка передбачала знайомство із системою загальної середньої освіти Латвії, яка історично має спільне коріння з Україною, а сьогодні вже 15 років є членом Європейського Союзу.
Ризька українська школа сьогодні є осередком культурного та освітнього середовища не лише в Ризі, а й у Латвії. З керівництвом закладу обговорили можливі шляхи розвитку дружніх стосунків та співпраці між Ірпінською загальноосвітньою школою І-ІІІ ступенів № 3 та Ризькою українською середньою школою у напрямі обміну учнівськими та педагогічними колективами, реалізації спільних програм і проектів у сфері освітньоїдіяльності, організації спільних заходів з актуальних питань, що можуть становити спільний інтерес. Важливим є те, що при співпраці двох сторін відсутній мовний бар’єр, що дасть можливість налагодити відносини на високому рівні.
Гості ознайомилися з матеріально-технічною базою закладу, особлисостями організації освітнього процесу, поспілкувалися з вчителями та учнями школи, відвідали уроки української мови, математики, хімії, фізичного виховання.
Поїздка освітян Приірпіння співпала з проведенням Днів Української книги в Ризі, в рамках якої у Виставковому центрі на Кіпсалі 1-3 березня проходила Латвійська книжкова виставка, яку відвідали наші освітяни.
Білорус О.А. та Федоров С.І. відвідали Посольство України в Латвії, де відбулася зустріч українських літературних діячів (Андрій Курков, Юрій Винничук, Олександр Красовицький, Марія Воробйова, Ірина Батуревич) з українською громадою Латвії, де автори розповіли про свій письменницький шлях, старі та нові книжки, творчі плани, ознайомили присутніх з останніми новинками українських видавництв.
Ризькій українській школі від в.о.міського голови Анастії Попсуй були передані книги для учнів молодшого та середнього шкільного віку про історію та культуру України в казках та оповіданнях.
Результатом поїздки стало підписання Угоди про співробітництво між Ірпінською загальноосвітньою школою І-ІІІ ступенів № 3 та Ризькою українською середньою школою.