На роботу – як на свято!

27 лют. 2019
В Ірпінь з майстер-класом завітала Людмила Стреж.

На роботу – як на свято! Зазвичай ми цю фразу промовляємо з легкою іронією. Але сьогодні в Ірпені для практичних психологів дійсно відбулось свято – із своїм майстер-класом до нас завітала Людмила Стреж – дитячий психолог, системно-сімейний арт-терапевт, організатор І Міжнародного фестивалю «АРТ-Практик. Діти», спікер on-line програм Східноукраїнської асоціації арт-терапевтів, автор і ведуча навчаючих програм для психологів.
Ні для кого не секрет, що з кожним роком дітей з розладами аутистичного спектру (РАС) у наших навчальних закладах стає все більше. Як побудувати свою роботу, на що звертати особливу увагу, як налагоджувати співпрацю з батьками і колегами – на ці та інші питання давала відповіді пані Людмила. А далі були практичні вправи (для психологів дуже важливо спочатку випробувати якусь техніку або методику на собі, перш ніж пропонувати іншим), які дали можливість поринути у дитинство, відчути щире задоволення від того, що робиш. Ліпили, малювали, складали казки – здається, звичайні арт-терапевтичні методи, але пані Людмила показала, як звичайне може стати незвичайним. Це ж стосується і використання матеріалів, з якими працює арт-терапевт.
Цікаво було спостерігати, як змінювався вираз облич учасників заходу від суворо-зосередженого до по-дитячому захопленого. А ще були призи від Людмили Стреж.
Практичні психологи міста щиро вдячні Людмилі Стреж за її досвід, яким вона щедро поділилась, і будуть раді бачити її ще не раз. Бажаємо їй творчого натхнення, нових здобутків і досягнень. І слова нашої вдячності також директору ІЛІТ-МАН Харітоненко Лесі за гостинність та створені умови для плідної праці...